Newsletter MaliCiekawscy.pl
Chcesz wiedzieć o nowościach i promocjach? Podaj swój e-mail:
Producenci

Darmowa dostawa

POCZTEX KURIER 48 - zakupy powyżej 300,00 zł

Kurier - zakupy powyżej 350,00 zł

Darmowa dostawa (POCZTEX KURIER 48) już od 300,00 zł.

Pakujemy na prezent

Klocki PLUS PLUS - nieustająca zabawa w budowanie.

Jeśli szukacie rozwijającej zabawki na prezent dla swojego Malucha, to ciężko znaleźć coś fajniejszego niż klocki. Jest ich wiele typów, rodzajów, kolorów i kształtów. Tymczasem klocki PLUS PLUS totalnie nas zaskoczyły! Jak się okazuje, świat ciekawych klocków nie kończy się na LEGO.

Dla kogo klocki PLUS PLUS

PLUS PLUS to duńska marka klocków rozwijających wyobraźnię oraz kreatywność, przeznaczonych zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zestawy zalecane są dla dzieci w wieku 3-12 lat, ale jak widać na naszym przykładzie, rodzice też będą się doskonale bawić. A mają raczej trochę więcej niż 12 lat. Już wiele dni siedzimy z Młodym nad pudełkiem z elementami i prześcigamy się w tworzeniu różnych klockowych tworów.

Rozmiary i kolory klocków PLUS PLUS

Z wyglądu to takie jakby "podwójne krzyżyki". Produkowane są w dwóch wielkościach - pojedynczy element w zestawach PLUS PLUS MIDI ma wymiary ok. 50x20 mm a w wersji MINI jest to 20x12 mm. W każdym zestawie znajdują się klocki tylko jednej wielkości. Podkreślić trzeba, że klocków MIDI i MINI nie da się ze sobą łączyć.

Po zabawie obiema seriami przyznam, iż wersja MIDI to raczej propozycja dla młodszych dzieci - możemy się tu posłużyć analogią DUPLO i klasycznych LEGO. Choć najlepiej sprawdzić to we własnym zakresie - tak od razu nie skreślałbym MIDI w zabawach starszych konstruktorów.

W każdej serii mamy kilka zestawów różniących się ilością zawartych elementów. I tak, MINI można kupić w zestawach po 100, 300, 600, 1200 lub nawet 1800 elementów - to już jest naprawdę duża paka. MIDI, jako większe - pakowane są po 20, 100, 200 i 400 klocków.

Wybierając zestaw możemy wybierać spośród trzech wzrców kolorystycznych: podstawowego (basic) - normalne kolory, neonowego - to takie lekko przezroczyste klocki w kolorach zdecydowanie jarzeniowych oraz pastelowego - jak sama nazwa wskazuje, to ciepłe i stonowane barwy.

W każdym zestawie oprócz klocków znajdziemy także drukowane materiały z inspiracjami do zabawy. Do sprzedanych zestawów dołączana jest także ulotka prezentująca ogrom możliwości twórczych.

Trening manualny i nie tylko

PLUS PLUS to klocki, z których doskonale buduje się zarówno przestrzenne konstrukcje jak i płaskie, kolorowe obrazki. 
Dwa klocki można ze sobą łączyć w kilku konfiguracjach. Dodając każdy kolejny, liczba kombinacji staje się bliska nieskończoności ;)

Dzięki klockom PLUS PLUS Twoje dziecko rozwinie swoją wyobraźnię, zręczność manualną oraz cierpliwość. Trening możecie zaczynać naprawdę wcześnie - klocek MIDI jest dość duży, przez to łatwo nim operować małymi, niewprawnymi dłońmi, a jednocześnie trudno go połknąć. Mimo ostrzeżeń na pudełkach, iż to zabawka dla dzieci w wieku 3+ raczej nie wyobrażam sobie, aby mniejsze pociechy dały radę połknąć pięciocentymetrowy klocek. Choć w zasadzie z tymi szkrabami to nigdy nie wiadomo...

Warto wspomnieć, że są to klocki, które Twoje dziecko łatwo złoży i równie szybko rozłoży, żeby zbudować coś nowego. Do łączenia i rozłączania elementów nie potrzeba dużo siły, co również ułatwia zabawę najmłodszym budowniczym.

Bezpieczne zabawki

Jak wspomniałem wcześniej, klocki PLUS PLUS to duński design i skandynawskie podejście do kwestii bezpieczeństwa. Produkowane w fabryce pod Kopenhagą klocki to produkt wykonany z najwyższą starannością, uwzględniający restrykcyjne standardy bezpieczeństwa dotyczące zabawek. PLUS PLUS to bezpieczne zabawki - klocki nie zawierają szkodliwych ftalanów oraz PVC.

A więc - tak jak głosi slogan - jedynym niezbędnym do zabawy z PLUS PLUS narzędziem jest dziecięca wyobraźnia! A tego Wam chyba nie brakuje? ;)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl