Chcesz wiedzieć o nowościach i promocjach? Podaj swój e-mail:
POCZTEX KURIER 48 - zakupy powyżej 300,00 zł
Kurier - zakupy powyżej 350,00 zł
Domki dla lalek — najlepszy prezent dla dziewczynki
PayPo - zapłać później - nowe płatności w MaliCiekawscy.pl
Jak przygotować dom na zabawę Halloween
Ręczny spektroskop - badaj światło AstroMedia
Opis
Masz duszę naukowca? Chcesz dokładnie poznać otaczający Cię świat? Dotknąć wszystkiego i zbadać wszystko? Nie boisz się zadawania trudnych pytań? Ręczny spektroskop AstroMedia odkryje przed Tobą to co niewidzialne gołym okiem. Niby wiemy, że są różne rodzaje światła, ale jednym jest wiedzieć, a drugim zobaczyć! Spektroskop rozszczepia wiązkę światła, dzięki czemu można zobaczyć jego widmo. Co więcej, spektroskop AstroMedia ma w polu widzenia skalę, dzięki której odczytasz długość linii widma z dokładnością do 5nm!
Zabawa z ręcznym spektroskopem to przede wszystkim badanie wszystkich dostępnych źródeł światła, zatem drżyjcie lampy i lampeczki, świetlówki, światełka choinkowe i diody LED wszelkiej maści, a nade wszystko słońce, bo zostaniecie rozszczepione na siatce dyfrakcyjnej, aby poznać wasze widmo!
Samo budowanie spektroskopu AstroMedia już może być wspaniałą zabawą, nauką i przygodą, bowiem nie wyjmuje się z pudełka gotowego przyrządu, lecz trzeba go dopiero złożyć. Pomocna będzie oczywiście polskojęzyczna instrukcja, ale można także korzystać z blogowego poradnika krok po kroku dostępnego tutaj.
Spektroskop po złożeniu ma wymiary ok. 14,5 x 2 x 11 cm.
Budując samodzielnie spektroskop młodzież z chęcią weźmie udział w lekcjach fizyki, aby dalej zgłębiać temat i przeprowadzać jeszcze więcej doświadczeń. A na najbardziej niecierpliwych czeka cała gama ciekawych instrumentów optycznych od AstroMedia.
Zawartość zestawu:
- 1 arkusz kartonu zawierający elementy do budowy spektroskopu
- 1 soczewkę powiększającą (f = +120mm)
- 1 siatkę dyfrakcyjną
- 1 siatkę skali (400-700 nm) ze szczeliną (0.25 mm)
- polskojęzyczna instrukcja
Wiek: 14+
Oferowany zestaw przeznaczony jest do samodzielnej budowy. Efekt końcowy zależny jest od zręczności i wprawy konstruktora, aby zabawa była udana konieczny jest czas i cierpliwość. Niezbędne mogą być dodatkowe narzędzia, które nie są dołączone do zestawu (m. in. ostre nożyczki, nóż, mocny klej) oraz wygodna przestrzeń do pracy - blat roboczy. Udział dzieci wymaga pomocy i nadzoru osób dorosłych.