Newsletter MaliCiekawscy.pl
Chcesz wiedzieć o nowościach i promocjach? Podaj swój e-mail:

Darmowa dostawa

POCZTEX KURIER 48 - zakupy powyżej 300,00 zł

Kurier - zakupy powyżej 350,00 zł

Darmowa dostawa (POCZTEX KURIER 48) już od 300,00 zł.

Pakujemy na prezent

Producenci

Ścieżki sensoryczne do terapii SI Ence Pence - różne wzory

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 4 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 698,99 zł 698.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

Ścieżki terapeutyczne Ence Pence to zestawy kilku dysków sensorycznych do ćwiczeń SI. Rewelacyjna zabawka, która uczy dziecko lepszego czucia własnego ciała i pełniejszej kontroli nad nim. Przydatna w gabinetach i poradniach podczas terapii integracji sensorycznej, pomocna także podczas rehabilitacji. Doskonała zabawka używana również w metodzie Montessori, pozwalająca lepiej zrozumieć swoje ciało. Kształtuje poczucie równowagi, rozwijając jednocześnie wszystkie zmysły. Poprzez fizyczny kontakt z rozmaitymi fakturami świetnie wpływa na wyobraźnię.

Ence Pence przygotowało gotowe zestawy - ścieżki sensoryczne - składające się ze zgrupowanych tematycznie dysków: kuchenne zabawy, lodowiec, morskie opowieści, pod chmurką, przygoda w lesie, na łące.

Chodzenie po wszelkiego typu nierównościach to doskonałe ćwiczenie wpływające na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie dziecka, które pobudza jednocześnie wiele zmysłów. Równie istotna co zmysł wzroku, dotyku, węchu, równowagi, czy smaku jest także propriocepcja, czyli czucie głębokie. Jej receptory umieszczone są w mięśniach, ścięgnach i stawach i pozwalają na orientację, jak położone są poszczególne części ciała bez patrzenia na nie. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak skomplikowane sygnały musi przetwarzać nasz mózg, gdy np. chcemy napić się z kubka, a przecież zwykle trafiamy nim do buzi i raczej nie powinno się z niego nic wylać :)

Aby wzmocnić działanie zmysłów trzeba je bezustannie pobudzać. Dyski sensoryczne doskonale sprawdzają się w tej roli. Mają urozmaicone faktury, zatem dotykanie ich rękami lub stąpanie po nich pobudza właśnie zmysł dotyku i propriocepcję. Przyjmowanie różnych pozycji (stanie obunóż na małym dysku, stanie na jednej nodze, jaskółka) rozwijają naszą równowagę. Patrzenie na ich zróżnicowane kolory, niektóre matowe, a inne mieniące się w świetle, to wspaniały bodziec dla naszych oczu. Część wypełnień krążków terapeutycznych przepięknie pachnie, przywołując skojarzenia z jedzeniem albo naturalnymi aromatami łąki czy lasu. Ćwiczenia i zabawy na naturalnych ścieżkach do terapii SI to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Ścieżki złożone z dysków Ence Pence sprawdzą się idealnie we wszelkiego rodzaju gabinetach i poradniach, gdzie prowadzi się terapię integracji sensorycznej czy rehabilitację. Mogą być także wykorzystywane w przedszkolach i klubikach, szczególnie opartych o metodę Montessori, gdzie tak ważna jest prostota, estetyka wykonania oraz wykorzystanie naturalnych materiałów.

Dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego, wskazane jest ćwiczenie z jak najbardziej urozmaiconymi powierzchniami, oferujemy zatem gotowe zestawy ścieżek sensorycznych, składające się z 5 lub 6 dysków z danej serii.

Ence pence przygotowało kilka zestawów dysków, które doskonale się ze sobą komponują.

kuchenne zabawy:

W zestawie XXL znajduje się 6 dużych dysków (numery 1-6), w zestawie dużym znajduje się 5 dużych dysków (numery 2-6), w zestawie małym znajduje się 5 małych dysków (numery 2-6).

1. bananowy: z zatopionymi plasterkami bananów, lekko chropowaty, maluchy uwielbiają banany, więc za wszelką cenę będą próbowały dostać się do tych pysznych owoców,

2. przesolony: dysk posolony do granic możliwości, dla uatrakcyjnienia zastosowano tutaj duże, różowe kryształki soli, lekko szorstkie

3. zapach szarlotki: ten dysk chciałoby się schrupać, na szczęście zwinięte kawałki kory cynamonowca oraz gwiazdki anyżu są dobrze przytwierdzone - wałeczki delikatnie masują, a gwiazdki trochę kłują, dostarczając jednocześnie przyjemnych doznań zapachowych,

4. fasolowa: obłe nasiona w pięknym, fioletowym kolorze przyciągają wzrok i ręce, stąpanie po nich jest także niezwykle przyjemne i relaksujące,

5. mała czarna: zapach kawy, delikatna stymulacja stóp i dłoni przez drobne, czarne ziarna - ten dysk zapewnia ekspresowe pobudzenie zmysłów

6. oranżada: żywy kolor plastrów pomarańczy stymuluje wzrok, ich przyjemny zapach pobudza receptory węchowe, z kolei lekko  chropowata struktura działa na receptory czuciowe w dłoniach i stopach, dostarczając doznań dotykowych i proprioceptywnych.

lodowiec:

W zestawie XXL znajduje się 6 dużych dysków (numery 7-12), a w zestawie dużym znajduje się 5 dużych dysków (numery 7-10, 12).

 

7. kostki lodu: odcienie turkusu zapraszają do zabawy, mocne i wysokie w swojej formie dają intensywne doznania, angażując zarówno zmysł dotyku jak i propriocepcji,

8. mróz: przezroczyste, szklane zamrożone krople o opływowym, gładkim kształcie dają delikatne doznania dotykowe w trakcie badania dłońmi, zaś podczas stąpania po nich mocniejsze – proprioceptywne. Również patrzenie na lśniące w świetle mroźne krople stymuluje zmysł wzroku.

9. pada śnieg: niezależnie od pory roku białe, gładkie kamyczki przywołują na myśl płatki śniegu. Mają gładki kształt, więc dają delikatne i przyjemne doznania sensoryczne. Kiedy ich dotykamy rękoma, stymulujemy czucie powierzchowne, natomiast chodząc po nich, dostarczamy stopom dodatkowo stymulacji proprioceptywnej. Białe kamyki pięknie lśnią w świetle.

10. bryły lodu: duże, białe kamienie przywołujące na myśl bryły lodowe. Są twarde i mocne, zatem oferują silne doznania, angażując zarówno zmysł dotyku jak i propriocepcji.

11. zimno: chłodne albo wręcz zimne w dotyku, a do tego gładkie i pięknie odbijające światło metalowe kulki wzbudzą zainteresowanie każdego małego odkrywcy. Dotykanie i stąpanie po tej intensywnej, a jednocześnie delikatnej fakturze dostarcza mocniejszych bodźców dotykowych i proprioceptywnych.

12. pokrywa śnieżna: ciekawa faktura powstała dzięki ziarenkom ryżu i kojarzy się z zimową aurą. Dotykanie jej i stąpanie po niej dostarcza średnio intensywnych bodźców dotykowych i proprioceptywnych.

morskie opowieści:

W zestawie XXL znajduje się 6 dużych dysków (numery 13-18), w zestawie dużym znajduje się 5 dużych dysków (numery 13-15, 17, 18), w zestawie małym znajduje się 5 małych dysków (numery 13-15, 17, 18).

13. morskie prezenty: ten dysk przywołuje na myśl wakacje spędzone na nadmorskiej plaży, muszelki wyrzucone przez morze, każda odrobinę inna, o ciekawej fakturze i w różnych odcieniach... Nietypowy kształt i oryginalna faktura zachęcają do dotykania i stąpania, co stymuluje zarówno zmysł dotyku, jak również mięśnie, w których znajdują się proprioreceptory.

14: morskie gwiazdy: gwiazd z nieba nie możemy dotknąć, ale te z morza jak najbardziej, ciekawy kształt i lekko chropowata faktura rozgwiazdy, która łaskocze stopy angażuje zarówno zmysł dotyku, propriocepcji jak i wzroku.

15: morskie krople: niebieskie, szklane kamyki przypominają krople morskiej bryzy, kropelki w różnych rozmiarach zostały rozrzucone po dysku, a ich opływowy i gładki kształt daje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne – dotykowe w trakcie badania dłońmi i mocniejsze – proprioceptywne w czasie chodzenia po nich. Patrzenie na lśniące w świetle kamyki stymuluje również zmysł wzroku.

16: plankton: wyjątkowy, świecący nocą rodzaj planktonu! Stymuluje zmysł wzroku oraz daje najmłodszym morze radości. Gładkie kamienie zapewniają subtelne doznania zmysłowe podczas dotykania ich dłońmi, a kiedy się po nich chodzi pobudzają receptory proprioceptywne.

17: dno morza: drobne kamyczki zebrane w trakcie nurkowania przyjemnie stymulują stopy i ręce w trakcie chodzenia i dotykania, angażując zmysł dotyku i propriocepcji.

18: robota bosmana: stąpając po linie delikatnie masujemy stopy, stymulując znajdujące się w nich receptory czuciowe i proprioreceptory. Lekko chropowata faktura zapewnia przyjemne doznania dotykowe, a wodzenie palcem po zwiniętym sznurze angażuje wzrok.

pod chmurką:

W zestawie XXL znajduje się 6 dużych dysków (numery 19-24), w zestawie dużym znajduje się 5 dużych dysków (numery 19, 20, 21, 23, 24), w zestawie małym znajduje się 5 małych dysków (numery 19, 20, 21, 23, 24).

19. biała chmurka: biały, delikatny sznur przypomina obrys chmury na niebie. Jest gładki i miękki, co zapewnia przyjemne doznania sensoryczne i pozwala odpocząć stopom i rączkom po silniejszych bodźcach dostarczonych przez inne faktury. Dotykając ich stymulujemy czucie powierzchowne, natomiast chodząc po nich dostarczamy naszym stopom dodatkowo stymulacji proprioceptywnej. Biały, pofalowany sznur również zapewni ciekawe doznania wzrokowe.

20. niebieska chmurka: błękitny, miękki sznur wypełnia całe wnętrze tego dysku, tworząc gładką, przyjemną powierzchnię. Daje delikatne i spokojne doznania sensoryczne, pozwalając odpocząć stopom i rączkom po stymulacji innymi fakturami.

21: drobne chmurki: gładkie, białe kamyczki mogą kojarzyć się z jasnym niebem w letni poranek. Opływowy kształt wywołuje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne.

22: kolor nieba: turkusowe, drobne kamyki, które wypełniają ten dysk przypominają niebo. Dotykanie i stąpanie po stworzonej przez nie niebieskiej powierzchni dostarcza średnio intensywnych bodźców dotykowych i proprioceptywnych. Jedyna szansa, by chodzić po niebie!

23. tafla wody: gładka, lśniąca i chłodna powierzchnia lustra do złudzenia przypomina powierzchnię wody. Taka faktura pozwala na wytchnienie dłoniom i stopom po stymulacji mocniejszymi wypełnieniami na dyskach sensorycznych. Obserwowanie własnego odbicia w lustrze zapewnia ciekawe doznania wzrokowe

24: niebo: biało-niebieski pejzaż przywołuje na myśl pogodne niebo w piękny słoneczny dzień. Gładka powierzchnia zapewnia delikatne i przyjemne doznania sensoryczne, pozwalając odpocząć stopom i rączkom po stymulacji innymi, mocniejszymi fakturami. Dotykając ich rozbudzamy czucie powierzchowne, natomiast chodząc po nich dostarczamy naszym stopom stymulacji proprioceptywnej. Biało-niebieski rysunek zapewni dużo ciekawych doznań wzrokowych.

przygoda w lesie:

W zestawie XXL znajduje się 6 dużych dysków (numery 25-30), a w zestawie dużym znajduje się 5 dużych dysków (numery 25, 27, 28, 29, 30).

25. serce lasu: Naturalna kora pozwoli poczuć pod stopami serce lasu, jej subtelny zapach łagodnie pobudzi zmysł węchu. Lekko chropowata faktura będzie przyjemnie łaskotać dłonie i stopy, dostarczając naturalnych doznań sensorycznych (dotykowych i proprioceptywnych).

26. awentur: drobne kamyczki o pięknym zielonym kolorze, kojarzącym się z lasem, są chłodne w dotyku i napawają zmysły swym delikatnym kształtem. Przyjemnie stymulują stopy i ręce w trakcie chodzenia i dotykania, angażując zmysł dotyku i propriocepcji.

27. skarby lasu: patyk to zabawka wszech czasów, ludzie nie wymyślili dotąd nic bardziej wszechstronnego. Przyniesione z leśnego spaceru pamiątki przywołują wspomnienie zabawy w lesie. Delikatne w strukturze, o zaokrąglonym kształcie lekko masują dłonie i stopy „narażając” je na przyjemne doznania sensoryczne, zarówno dotykowe, jak i proprioceptywne.

28. leśne krople: zielone, szklane kamyki przywołują na myśl krople porannego deszczu na mchu. Opływowy i gładki kształt daje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne. Dotykając ich stymulujemy czucie powierzchowne, natomiast chodząc po nich dostarczamy naszym stopom dodatkowo stymulacji proprioceptywnej. Lśniące w świetle kamienie będą również zapewniały ciekawe doznania wzrokowe.

29. zielona tafla: Pejzaż w odcieniach zieleni przywołuje na myśl naturę w piękny, słoneczny dzień. Gładka powierzchnia zapewnia delikatne i przyjemne doznania sensoryczne, pozwalając odpocząć stopom i rączkom po stymulacji innymi, mocniejszymi fakturami.

30. z kamienia na kamień: różne odcienie brązowych i szarych kamieni, przyniesionych prosto z leśnego strumyka zapraszają do zabawy. Lekko ostre w swojej formie dają mocniejsze doznania, angażując zarówno zmysł dotyku, jak i propriocepcji.

 na łące:

W zestawie dużym znajduje się 5 dużych dysków (numery 31-34, 23 - z serii pod chmurką).

31. skarby łąki: rozmaite, kolorowe kamyczki przyniesione prosto z łąki zapraszają do zabawy. Są delikatnie ostre, więc dają mocniejsze doznania, angażując zarówno zmysł dotyku, jak i propriocepcji.

32. bukiet z łąki: zebrane na łące kwiaty i rośliny zatopione w żywicy i ułożone na dysku przenoszą nas do tych zapachów i faktur. Lekko wystające z gładkiej powierzchni kwiatki dają ostrzejsze w swojej formie doznania.

33. kwiaty: kwiatowa kompozycja przywołuje na myśl łąkę latem. Powierzchnia dysku jest praktycznie gładka i pozwala odpocząć rączkom i stopom po mocniejszych bodźcach. Kolorowe kwiaty  zapewnią dużo ciekawych doznań wzrokowych.

34. pieńki łąki: pocięte na plasterki patyki przywołują wspomnienie zabawy na łące. Delikatne w strukturze, lekko masują dłonie i stopy wywołując przyjemne doznania sensoryczne, zarówno dotykowe, jak i proprioceptywne.

 

Wiek: 3+

Wszystkie dyski Ence Pence wykonane są ze sklejki drewnianej lakierowanej, a ich wypełnienia w większości stanowią materiały pochodzenia naturalnego przytwierdzone żywicą epoksydową. Część wypełnień jest chropowata, co może spowodować otarcia lub zadrapania w przypadku niewłaściwego użytkowania.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl