Newsletter MaliCiekawscy.pl
Chcesz wiedzieć o nowościach i promocjach? Podaj swój e-mail:

Darmowa dostawa

POCZTEX KURIER 48 - zakupy powyżej 300,00 zł

Kurier - zakupy powyżej 350,00 zł

Darmowa dostawa (POCZTEX KURIER 48) już od 300,00 zł.

Pakujemy na prezent

Producenci

Układanki cyfrowe drewniane cyfry PILCH

Dostępność: brak towaru
Cena: 269,99 zł 269.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Układanki cyfrowe - kolorowe, drewniane cyferki do nauki podstaw matematyki.

Układanki Cyfrowe doskonale sprawdzą się w każdym przedszkolu, szkole, ale także w domu. Z ich pomocą dzieci z przyjemnością zagłębią się w fascynujący świat matematyki. Zabawka daje bardzo wiele możliwości dzieciom i nauczycielom. Każda tabliczka przedstawia jedną wypukłą cyfrę. Dodatkowo cyfra składa się z wielu części (dwójka z dwóch, trójka z trzech etc), przez co dziecko może się uczyć podstawowych liczb na wiele różnych sposobów. Całość – ukryta w drewnianym pudełku – jest bardzo elegancko wykonana, przez idealnie nadaje się na prezent.

Dzięki Układance Cyfrowej dziecko:

  • pozna liczby
  • wykona pierwsze działania matematyczne
  • utrwali znajomość kolorów, kształtów, wielkości
  • nauczy się współpracować oraz rozwiązywać zadania

Układanki Cyfrowe to także doskonała pomoc terapeutyczna dla dzieci dyslektycznych: wyrównuje zaburzenia funkcji poznawczych, emocjonalnych, percepcyjno-motorycznych czy orientacji przestrzennej. Pomoc dydaktyczna także z powodzeniem wykorzystana przez dzieci niewidome.

 

Co rozwija?

Jako pomoc dydaktyczna układanki cyfrowe są środkiem poglądowym do nauczania matematyki? Dziecko w formie zabawowej może zdobywać umiejętności w zakresie poznawania liczb oraz w działaniach matematycznych objętych programem tego przedmiotu na etapie przedszkolnym i klasach początkowych. Najważniejszą rolę pełnią przy wprowadzaniu liczb pierwszej dziesiątki, a więc przy monograficznym ich opracowaniu. Również możemy ich użyć przy liczeniu z dosuwaniem odsuwaniem rozsypanych elementów (części cyfr), np. cyfra 1 składa się z jednej części ( elementu), cyfra 2 składa się z dwóch itd. do 9. Cyfra 0 nie posiada żadnego elementu, więc nie jest wyjmowana. Układanki te mogą też służyć, jako pomoc przy dodawaniu i odejmowaniu na konkretach, przy dopełnianiu do 10 (po dwie cyfry są tego samego koloru i po dodaniu ich elementów wynik wyniesie 10).

Układanki cyfrowe są również doskonałą pomocą terapeutyczną dla dzieci dyslektycznych przy wyrównywaniu zaburzonych funkcji poznawczych, percepcyjno-motorycznych w zakresie usprawniania manualnego, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, niwelowania zaburzeń emocjonalnych. Dziecko wyrównując zaburzenia osiąga takie umiejętności jak: potrafi ułożyć cyfrę z elementów, utrwala znajomość kolorów, kształtów, wielkości, uczy się współpracować i rozwiązywać zadania.

 

Zawartość:

  • 10 podstawek o wymiarach 14x10 cm z wyjmowanymi elementami w ilości odpowiadającej układanej cyfrze
  • drewniana skrzynka o wymiarach 23x23x9 cm
  • instrukcja

 

Propozycje zabaw:

  • wzór cyfry ”wklęsłej„ leży na stole, dziecko ma odtworzyć ją za pomocą elementów, które wkłada do rowków
  • dziecko ma ułożyć cyfrę na stole obok wzornika z samych elementów bez wkładania do rowków
  • dziecko ma za zadanie ułożyć dwie lub więcej cyfr ze zmieszanych elementów tych cyfr

 

Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Posiada znak bezpieczeństwa CE.

Surowce używane do produkcji Łódki Sprawności posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektywie EN 71.1, EN 71.2, EN 71.3

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl